כבוד לעיר: הפרס שקיבלה עיריית אשדוד בתחרות הנחשבת

צילום: דוברות עיריית אשדוד

5 כוכבי יופי בתחרות רשות מקדמת בטיחות בדרכים

המועצה לישראל יפה העניקה לעיריית אשדוד 5 כוכבי יופי בציון הערכה עמוקה על קידום מטרות התחרות "רשות מקומית מקדמת בטיחות בדרכים" לשנת 2023. טקס הסיום וההכרזה על הזוכים כבר הסתיימו אך עתה התקבל מכתב רשמי בלשכת ראש העיר בצרוף הערכה והוקרה על פעילות הרשות.

באנר דק אסותא

תחרות "רשות מקומית מקדמת בטיחות בדרכים במרחב המוניציפאלי בישראל" היא יוזמה משותפת של המועצה לישראל יפה, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים והמרכז לשלטון מקומי, ומתקיימת זו השנה השלישית.

התחרות הינה כלל ארצית ומקיפה ערים ומועצות מקומיות, ומטרתה: הגברת המודעות והמחויבות של הרשויות המקומיות והעומדים בראשן, לנושאי הבטיחות בדרכים ושיפור ההסברה והתנאים הפיסיים בדרכים לטובת משתמשי הדרך. לתחרות ניגשים רשויות מקומיות מכל הארץ לאחר בדיקה ובחינת הרלב"ד.

בתחרות התמודדו 58 רשויות על התואר "רשות מקומית מקדמת בטיחות". כל רשות נבחנה ע"י מנהלי הסניפים של המועצה לישראל יפה וצוותי מתנדבים שעברו הכשרה מתאימה ע"י הרלב"ד.

צוותים אלה מדדו את רמת המעורבות וההשקעה של ראשי הרשויות המקומיות ועובדיהן בנושא הבטיחות בדרכים, קיימו פגישות וסיורים ברשויות המקומיות והעריכו את העשייה ברשויות שנרשמו לתחרות.

צילום: דוברות עיריית אשדוד
צילום: דוברות עיריית אשדוד

כך נקבעה זכייתה של העיר בפרס

בין הנושאים שנבחנו: ניהול הבטיחות, שיפור תשתיות, קיום הסברה והדרכה יזומה מצד הרשות, קיום פעילות חינוכית בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמלי, והגברת האכיפה בשטחי הרשות.

בסופו של תהליך, ועדת התחרות בוחנת את הנתונים המתקבלים על שולחנה ומכריזה על הזוכים. לאור החלטת הועדה, מנכ"ל המועצה לישראל יפה מר ויצמן משיח, שיגר מכתב לראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, בו הוא מודיעו כי עיריית אשדוד זכתה ב-5 כוכבי יופי של המועצה לישראל יפה, בתחרות "רשות מקומית מקדמת בטיחות בדרכים".

"מדינת ישראל נמצאת בתקופה לא פשוטה ומהקשות שידעה מיום הקמתה, ואנו מעריכים מאוד את פעילות הרשות" כותב מנכ"ל המועצה, ומציין כי אשדוד זכתה ב-5 כוכבים לאחר סיכום משוקלל של צוות הערכה ונתוני הרלב"ד.

"ועדת התחרות ביקשה לציין לשבח את הפעילות הברוכה המושקעת ע"י הרשות המקומית בנושאי בטיחות בדרכים ושיפור התנאים הפיסיים בדרכים, לטובת התושבים ומשתמשי הדרך", כותב המנכ"ל ועל בסיס נתוני הרלב"ד העניקה ועדת התחרות את הפרס לאשדוד.

אילנית אלימלך, מנהלת המחלקה לבטיחות בדרכים, האחראית על ריכוז הפעילות וניהול תחום הבטיחות בדרכים בעיריית אשדוד, אומרת כי "המחויבות של ראש העיר לנושא הבטיחות בדרכים באשדוד היא אבן הראשה לכל פעילות המחלקה הן בתחום החינוך ובמישור ההסברתי והן בהנחת התשתיות ובשדרוג הצדדים הפיזיים במרחב הציבורי".

בתוך כך היא מודה לכל השותפים בעבודת המחלקה, בעיריית אשדוד וברלב"ד, ומודה למועצה לישראל יפה על הזכיה ב-5 כוכבי יופי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן