המדריך לאמן החושים המתחיל

המדריך לאמן החושים המתחיל

אתם יודעים שזה קורה לכם. אתמול הייתם במופע של אמן חושים מקצועי ולא הפסקתם לחשוב עליו כל הלילה. כעת, אתם רוצים לגלות את צפונותיו של איש המקצוע הזה, לאסוף כמה שיותר מידע ואולי, יום אחד, להפוך לאמני חושים בעצמכם. כעת, ישנה שאלה אחת שצריך לענות עליה: איך עושים זאת?

6 צעדים ראשונים לאמן חושים בראשית דרכו

כל אמן חושים התחיל את דרכו מאפס. כדי לרכוש את צפונות המקצוע הזה, יש להתקדם צעד צעד:

צעד ראשון:

אתם צריכים לדעת אנגלית. אם לא עשיתם 5 יחידות לימוד באנגלית בבית הספר, זה הזמן לקחת מורה פרטי ולשפר את המצב. זאת משום שרוב החומר על אמני החושים מצוי באתרי האינטרנט באנגלית, ורבים מהם עוסקים בנושא הזה בהרחבה.

צעד שני:

הבדילו בין שיטות לאפקטים. הקוסמים משתמשים בשיטות שונות כדי להדהים את הקהל, בעוד אפקטים כמו טלפתיה או ראיית הנסתר מסייעים להם באחיזת העיניים ובאשליה. ברגע שאתם לומדים שיטה חדשה, נסו לראות אילו אפקטים אפשר "להלביש" עליה. 

צעד שלישי:

אל תסתפקו בסרטונים בלבד. אמנם אלה מדגימים לכם את מופעיו של האמן באופן ויזואלי, אך אל תשכחו שהבסיס מגיע מהספרים. אז לכו לספרייה ומצאו את הספרים שחופשים בפניכם את השיטות והטריקים. 

צעד רביעי:

אמן החושים הוא מנטליסט, אך אינו עוסק בסוגסטיה. חשוב להבדיל בין שני המונחים האלה. המנטליזם גורם לחשוב לאדם שהוא היה תחת השפעת היפנוזה, בעוד הסוגסטיה היא תהליך פסיכולוגי שנועד לשנות תחושות, רגשות או עמדות. 

צעד חמישי:

בדיוק כמו במתמטיקה, אמן חושים צריך להתאמן על הטריקים שלו. בתור התחלה, תוכלו להתאמן על בני המשפחה שלכם. אך עד מהרה, אלה יכולים ללמוד מצוין את הטריקים שלכם, כך שכדאי לעבור גם לכמה חברים קרובים שאתם סומכים עליהם. 

צעד שישי:

אינכם מוכרחים ללמוד לבד. חפשו מורה מנוסה ומקצועי שיכניס אתכם לעולם המדהים והמורכב של הקסמים. כמובן, אל תשכחו שאף קוסם לא יוכל לגלות לכם את כל הקלפים, אתם הטריקים שלכם תצטרכו לפתח בכוחות עצמכם. 

אל תוותרו על מופע של אמני חושים

בין אם אתם מועניינים להפוך לאמני חושים ובין אם אתם רק מתעניינים בתחום, חשוב להגיע לכמה שיותר מופעים. כל אמן חושים פועל בדרך הייחודית שלו, וניתן ללמוד ממנו רבות. אז כאשר אתם שומעים שאמן חושים עומד להופיע בבת מצווה של הבת דודה או בכנס למען אוהבי איכות הסביבה, אל תחמיצו את ההזדמות להגיע ולהתרשם. 

הגיעו לאירוע של אמן החושים בראש פתוח

גם אם אינכם מתכוונים לפתוח בקריירת קסמים, חשוב להגיע למופע של אמן החושים בתחושה משוחררת. אם אתם רוצים ליהנות כמו שצריך, תנו לעצמכם להתרגש ולהתפעל מהמופע. אל תתחילו לחפש משתפי פעולה בין הקהל שעובדים עם הקוסם, ואל תספרו את הקלפים כדי לבדוק אותו. בדומה לילד שרואה הצגה לראשונה בחייו, פשוט תזרמו עם האירוע, ולא תצטערו על כך. כמובן, אתם מוזמנים ללמוד עוד על מופעו של אמן החושים באמצעות רשת האינטרנט. 

הילד בן ה-14 שהפך לקוסם

כמו בסיפורי הארי פוטר, אסף סלומון, אמן חושים מצליח, הגיע לתחום לגמרי במקרה. בגיל 14 הוא השתתף במופע של קוסם, ומאז התחום לא הניח לו. סלומון החל לקרוא כל חומר שהופיע על עולם הקוסמים, נרשם לסדנאות רבות, דיבר עם מומחים וכמובן – התאמן והתאמן עד שהפך לאמן חושים מוערך ומצליח המופיע בערוץ 2. מאחורי סולומון הופעות רבות, והוא גם מנצל את כשרונו כדי להתנדב בבתי חולים ובארגונים ולהופיע בפני אנשים שזקוקים לעידוד. 

לפרטים נוספים: https://www.kosemagic.com/

צילום: אסף סלומון
צילום: אסף סלומון
תגובות פייסבוק
דילוג לתוכן