מה מיוחד ברפואה היפנית שמחזק כל כך את המערכת החיסונית?

אסותא דרכי שתן רחב

החורף כבר כאן, התסמינים בכל מקום והשפעת השנה מופיעה בשיא הכוח. אז מה מיוחד ברפואה היפנית שמחזק כל כך את המערכת החיסונית? מדוע הרפלקס אבחנה של מערכת החיסון נמצא דווקא ברביע השמאלי התחתון של הבטן? ומה הבינו הרופאים ביפן לפני אלפי שנים שרק עכשיו אנחנו מבינים את המשמעות וההשפעה על המערכת החיסונית?

באנר נמלי ישראל

הרפלקס שמעיד על בעיה במערכת החיסון על פי הרפואה היפנית נמצא ברביע הימני התחתון באזור האפנדציט (st25-27) בצד ימין דווקא. למה דווקא שם? ובכן, באזור הזה ישנו שסתום שנקרא ileocecal valve (או בקיצור icv). השסתום הזה מאפשר מעבר בין המעי הדק למעי הגס (ולא להפך). במעי הדק האוכל שאכלנו נמצא במצב מיימי בשל הספיגה הגבוהה של המעי הדק. האוכל מתפרק בקיבה והופך להיות מיימי כדי לאפשר ספיגה מקסימלית. בעוד שבמעי הגס האוכל הופך להיות סמיך יותר ויותר וזאת כדי להפוך את כל מה שלא התעכל ונספג לפסולת ולהוציא החוצה מהגוף. חשוב לדעת כי המעי הגס שונה במהותו מבצעי הדק – בתהליכים העיכוליים, הבקטריות, החיידקים הפרמנטציה וכו'.

למרבה האירוניה המצב האנטומי של המעי הגס הוא עולה כלפי מעלה, וטבע העולם שנוזלים יורדים מטה כלומר המעבר בין המעי הדק למעי הגס בעייתי בגלל שהתוכן עדיין נוזלי, הוא מתקדם את המעי הגס נחשפ אל החיידקים בקטריות וכו' ואחר כך חוזר חזרה אל המעי הדק . דבר שלכאורה אנחנו ממש לא רוצים.

טריף במבי

אלא שהחכמה העליונה לא טעתה: השסתום הזה לא מיועד להיות הרמטי. כמו שהבנו עד עכשיו, הוא מיועד להיות פתוח חלקית כדי שנוזלים יחזרו חזרה אל המעי הדק וזאת בגלל שB12 המיוצר במעי הגס יוכל להגיע אל החלק הסופי של המעי הדק (בדיוק המקום עליו אנחנו מדברים) – ושם הB12 נספג הכי הרבה בגוף ובכך להשפיע על מערכת החיסון שלנו.

אסותא דרכי שתן מלבן

דבר שני מאוד חשוב שנמצא באזור הזה של הבטן: אפנדיציט. אני מניח שכולם שמעו עליו ובדרך כלל לא מהסיבות הטובות. לא הרבה יודעים אבל האפנדציט שלנו מאוד חשוב למערכת החיסון וזאת בגלל שיש בו הכי הרבה מ-טלאי הpeyer's, טלאי הלימפה, Lamina Propria של המיוקסה, כלומר האזור הזה עשיר מאוד בכלי דם, במערכת העצבית, מערכת החיסון והמערכת ההורמונלית – ומקשר את מערכת העיכול עם כל הגוף. על זה ואפילו יותר ממה שדיברנו פה, היפנים הבינו כבר לפני הרבה מאוד זמן וגם מצאו דרכים לטפל ולחזק את מערכת החיסון על ידי דיקור ומוקסה.

אנשים אשר סובלים ממערכת חיסון נמוכה, סובלים מסינוסים, בעיות נשימה ועוד מוזמנים להגיע למרפאה לרפואה משלימה במאוחדת בכדי לעזור ולהקל על הסימפטומים

תגובות פייסבוק
דילוג לתוכן