הסטארטאפים הנבחרים הם….

אסותא דרכי שתן רחב

הליך מכרזי ראשון מסוגו שהתקיים בנמל אשדוד הגיע לסיומו עם הכרזת הסטארטאפים הזוכים אשר עתידים לשנות את פני הנמל.

הסטארטאפים הנבחרים עוסקים בתחומי הלוגיסטיקה, התפעול והאבטחה ומציעים פתרונות טכנולוגיים לנושאים יומיומיים בנמל, אשר יציבו את נמל אשדוד בחזית החדשנות בעולם נמלי הים.

הסטארטאפים הזוכים עוסקים בין היתר בהפיכת מכולות ל'חכמות', בעזרתן יוכלו לשקול את המכולות בצורה אוטומטית ומדויקת, ולהעניק מידע בזמן אמת שייעל משמעותית הליכים שונים בנמל.

טריף במבי

סטארטאפ נוסף יספק הגנת למערכות ימיות שונות הקיימות בנמל מפני התקפות סייבר.

אסותא דרכי שתן מלבן

במסגרת שיתוף הפעולה בין הסטארטאפים הזוכים לנמל אשדוד, יזכו הראשונים לגישה לנתונים ולמידע העצום הקיים בנמל, ויוכלו לפתח את הטכנולוגיות שלהם, אשר ייושמו בנמל ויביאו תועלות משמעותיות בין היתר בהיבטים של תפעול, יעילות ושירות.

אורנה הוזמן בכור, יו"ר נמל אשדוד, הוסיפה: "פרצנו גישה וחיבור לעולמות החדשנות והטכנולוגיה שהיו חסומים בפנינו עד כה. גישרנו על הפער שבין השפה המהירה והמתקדמת של הסטארטאפים אל מול עודף הביורוקרטיה אשר לא אחת חברה ממשלתית סובלת ממנה.

אני גאה לעמוד בראש הנמל הראשון בישראל אשר הרים את הכפפה והניע את התהליך. במסגרת היערכות הנמל לתחרות, וכחלק מהשינוי הארגוני שאנו עוברים, שילוב הטכנולוגיות בפעילותו השוטפת יצעידו את הנמל לסטנדרט עולמי מתקדם."

מדובר בסנונית ראשונה מבחינת צעדיו של נמל אשדוד בעולמות הטכנולוגיה, שכן למהלך משמעותי זה קמו כבר יוזמות נוספות שעתידות להתקדם בטווח הקרוב.

קיימים מגעים עם אחד האקסלרטורים המובילים בארץ אשר עומד בקשר רציף עם הנמל ונבחנים שיתופי פעולה אפשריים. בנוסף, אחת ההצעות שהנמל מקדם הינה האקתון בתוך הבית, כאשר המטרה היא שהעובדים יציפו את האתגרים והבעיות שברצונם לפתור.

צילום: אבי רוקח/ דוברות נמל אשדוד
תגובות פייסבוק
דילוג לתוכן