בלי לחצים: כך תתכוננו לקראת חג פסח!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

מצד אחד חג הפסח הנו אחד מהחגים היותר אהובים, במיוחד על הילדים, אך מצד שני חג הפסח הנו אחד החגים שדורשים הכי הרבה התעסקות, ולו כי צריך להבין היכן מתארחים (או את מי מארחים), איזו מתנה קונים (או כיצד מעצבים את שולחן החג), צריך להתחיל לנקות את הבית כמה שבועות לפני, נדרשים להתמודד עם ארון כלי פסח שבכול שנה מדהים מחדש שהוא בכלל מצליח להיסגר, יש להטביל כלים, לערוך קנייה ייעודית בסופר, למכור את החמץ ועוד, ועל כן תשמחו למצוא פה מספר טיפים יעילים שיסייעו לכם להקל חלק מהמשימות, כי בין היתר אל חג הפסח אין להיכנס מותשים, אלא מוטב כמה שיותר חגיגיים ורעננים.

באנר אסותא אשדוד

מכירת חמץ באופן מקוון

אחד הקשיים שנוגעים לחג הפסח נוגע לרצון להכין את הבית כראוי (ללא שום חמץ), אך מצד שני אין זה הגיוני לקחת מזון ולזרוק אותו, ועל כן נוצר המנהג מכירת חמץ לגוי. את החמץ שמוכרים אין צורך להוציא מהבית, אך כן צריך לסגור היטב מאחורי דלת שאינה מתירה גישה בימות החג. פה נציין שפעולת המכירה מותרת רק לרב, אותו רב שבצאת החג ירכוש בחזרה את החמץ. את הליך המכירה לרב מוטב לעשות פנים מול פנים, אך אם מבקשים להקל את המהלך (ואכן מבקשים), טוב לדעת שישנה דרך אחרת: את מכירת החמץ אתם יכולים לבצע מבלי לצאת מהבית, ולו באופן מקוון וללא עלות.

הכנות מקדימות

לא מעט אנשים אינם אוהבים להקפיא אוכל ועל כן ביום החג מוצאים את עצמם מהבוקר ועד הרגע האחרון עומלים במטבח, ופא אנו מציעים לכם לחשוב מה בכול זאת ניתן להכין לפני, כמובן לאחר שהמטבח כשר (למשל מוטב לערוך את השולחן יום לפני). בנוסף, הרבה פעמים מספיק שדואגים להעסיק את הילדים הקטנים בכדי שהזמן שקיים לבישולים ינוצל באופן אידאלי, ועל כן זהו בדיוק הזמן להאציל סמכויות על בני המשפחה שגרים קרוב ושבערב עומדים להגיע לארוחה. טיפ נוסף? העובדה שאתם מארחים אינה מחייבת שתכינו את הכול לבד, ועל כן אנו ממליצים שתרגישו בנוח לחלק מספר משימות פשוטות (אחד יביא עוגה, השני סלט, והשלישי חרוסת).

התייחסו לניקיון כאל הזדמנות

גם אם סידור וניקיון הבית מהווה משימה לא פשוטה, יש להודות שהתוצאה תמיד מרנינה, ועל כן התייחסו לשלל המשימות כאל חוויה – תיהנו מסידור מחודש, משינוי הגוון של הקיר, משינוי סדר הצבת הרהיטים וכדומה. כמו כן, תפרגנו לעצמכם פריט חדש לבית, כזה שיהלום את המראה המחודש והחגיגי.

תרתמו את הילדים

השבועות שקודמים לחג הפסח בדיוק אידאליים בכדי לחלק לכל ילד משימה פשוטה. באופן שכזה הילדים גם יעזרו וגם יתחילו להתרגש לקראת החג הקרב ובא. מה נותר? להבין כמובן מה לובשים! חג שמח וכשר.

כתבות נוספות

דילוג לתוכן