הארכיון העירוני מעורר עניין רב: כ-6,500 כניסות לאתר הארכיון

מאז הושק הארכיון העירוני לתולדות אשדוד לפני כחודש ימים, התגובות המפרגנות מצד הציבור לא מפסיקות לזרום אליו. כ-6,500 כניסות לאתר הארכיון נרשמו על ידי מערכות הבקרה של גוגל אנליטיקס בחודש אחד בלבד מאז ההשקה.

באנר דק אסותא

באחד במאי השנה הושק הארכיון לתולדות אשדוד. מדובר בראשון מסוגו בישראל ואולי בעולם כולו, המיתר את הצורך להגיע למשרדיו על מנת לקבל את רשומותיו. כל הרשומות (תצלומים, מסמכים, עדויות, סיפורים אישיים, סרטים) גלויות בפני הציבור וניתן לצפות בהן מן המחשב האישי ואפילו מכל טלפון חכם.

ניתן לאתר רשומות על פי נושאים, אישים, אירועים ועוד, להזמין אותן דיגיטלית ולקבל אותן בחוזר ישירות לתיבת המייל של המזמין. ככה, פשוט קל ומהיר.

צילום: דוברות עיריית אשדוד

השיטה הציפה התעניינות רבה מצדם של מוסדות אקדמיים, חברות מסחריות ותושבים בכלל. מעל לששת אלפים וחמש מאות הכניסות שנרשמו על ידי מערכות האינטרנט העולמיות לאתר הארכיון בחודש אחד מהוות נתון מדהים שלא יכול שלא להצביע על כך שמדובר במיזם חשוב שרבים ציפו לו. מיזם דיגיטלי וחדשני המופעל גם ובעיקר בעזרת מתנדבים שנבחרו בקפידה למשימות הרבות והשונות בו.

לדברי ד"ר משה דרור מנהל הארכיון: "אני פונה לתושבי אשדוד לתרום להעשרת המידע ההיסטורי על התפתחותה של העיר ולמסור כל מידע ועדות היכולים לסייע בהרכבת הפאזל המרנין המספר את סיפורה המדהים של אשדוד".

ניתן לקבוע מועד למסירת עדויות באמצעות פרטי יצירת הקשר שבאתר הארכיון.

מתנתקים ממירוץ החיים: תלמידי ישיבת אמית יגל אשדוד במסע הורים וילדים לירושלים

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן