בצמרת הערים הירוקות: פרס יוקרתי לעיר אשדוד

אשדוד עיר ירוקה: אתמול התכבדה אשדוד בפרס יוקרתי נוסף המציב אותה בצמרת הערים המקדמות ערכי סביבה ועיר ירוקה. בטקס סיום התחרות "גרין טן" זכתה אשדוד במקום השני מבין 10 הרשויות הירוקות בישראל. עיריית אשדוד: תודה לצוות השופטים על הזכיה והפרגון ועל ההכרה בהשקעות שעושה העיר בתחום החינוך הסביבתי.

באנר דק אסותא

לבד מהפרס המיוחד שהוענק אתמול לעיריית אשדוד בתחרות קריה יפה ומקיימת של המועצה לישראל יפה, זכתה אשדוד בפרס סביבתי נוסף והפעם פרס "עיר ירוקה" של תחרות "גרין טן", בראשות פרופ׳ אבנר עדין, שהתקיימה במוני אקספו.

הפרס הוענק לאשדוד על עמידה בכל מדדי התחרות, השקעותיה בתחום הקיימות, הפיתוח והטיפול של עיר ירוקה ובעיקר, כך על פי חוות דעתם של צוות השופטים, בזכות ההשקעות בתחום החינוך הסביבתי והשפעתו על דור העתיד.

לקראת התחרות הציגה העירייה חוברת מרשימה ובה כל התכניות שמקדמת העיר בתחומי הקיימות וההשקעות שעושה העיר בפיתוח וטיפוח שטחים ירוקים בעיר.

במחלקה לאיכות הסביבה, אשר ריכזה את החומרים והגישה את חוברת הפעילות לוועדת השיפוט, מציינים כי "אשדוד מתהדרת במרחבים פתוחים ושטחים ירוקים רבים, אשר מהווים בתי גידול למגוון מינים, צמחים ובעלי חיים שמהווים מדד ממשי לבריאות העיר, ועל אף שהעיר מתמודדת עם אתגרי תעשייה ונמל היא מצליחה לקדם את חזון העיר בנושאי סביבה ופועלת בכל המישורים להטמעת ערכי קיימות בכל הרבדים העירוניים".

צילום: דוברות עיריית אשדוד

 

אחד המאפיינים בזכותו זכתה אשדוד לפרס היוקרתי, מעלה על נס את שיתוף הציבור ביוזמות קהילתיות ו/או עירוניות, וקידום תכניות סביבה במוסדות החינוך לכל הגילאים ובכל מסגרות החינוך. "חיזוק הקהילה יכול להשפיע על החוסן העירוני ועל יכולתה של העיר להתמודד עם משברים מסוגים שונים, ובתוך כך חינוך סביבתי מכשיר את דור העתיד לנהוג בכבוד עם סביבתו".

בין הנושאים שמציבים את אשדוד כעיר מודל לנושאי הסביבה, ניתן למנות את ההתייחסות ללימוד וגיבוש מערכת חכמה לניהול ובקרת אנרגיה של הרשות, המעבר לכלי רכב תפעוליים חשמליים ולשימוש במקורות אנרגיה מתחדשות (תאורת רחוב, רמזורים, עמודי שילוט), ניהול ובקרה של מערכת המים, צמצום והפרדת פסולת, מיחזור והסברה בקרב התושבים, שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה, הפעלת מערך היסעים חשמלי ועידוד השימוש בתחבורה ציבורית חליפית, ומעורבות פעילה של תושבים בתכניות העירוניות.

אשדוד הרשימה בעיקר בפעולות ההסברה והחינוך וברשימת המיזמים הסביבתיים הפועלים בין כותלי מוסדות החינוך ומכשירים את דור העתיד להיות הרבה יותר ידידותיים לסביבה ולנהוג כבוד בכל הערכים והמשאבים הסביבתיים.

מהמחלקה לאיכות הסביבה נמסר: "אשדוד אומנם שואפת תמיד להיות עיר ירוקה, יפה, נקייה ובולטת בכל מה שקשור לאיכות הסביבה, ואנו שמחים שהשופטים הבחינו בהשקעות שעושה העיר והעניקו לה את הפרס החשוב הזה. מעתה לא רק תושבי אשדוד רואים אותה כעיר ירוקה, אלא היא זוכה גם להכרה רשמית ברמה הארצית".

צילום: דוברות עיריית אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן