"אופק בתנועה": פיתוח מקצועי לתומכות ההוראה

צילום: דוברות עיריית אשדוד

"אופק בתנועה", תכנית חדשה וייחודית לתעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך לגיל הרך, היא בעלת פוטנציאל רב להשפיע על תומכות ההוראה באשדוד ועל החינוך בגני הילדים בעיר. התוכנית מכשירה תומכות הוראה וסייעות בעבודתן וביצירת מרחב לימודים וסביבה חינוכית טובה יותר.

באנר דק אסותא

אגף גני ילדים בעיריית אשדוד, בניהולה של אפרת עזריה ובשיתוף פעולה עם המרכז לשלטון מקומי ומכללת אחווה, יצאו בתוכנית חדשה וייחודית לתעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך לגיל הרך, עבור תומכות ההוראה העובדות בגני הילדים בעיר. לתוכנית "אופק בתנועה" צפויות השפעות רבות על תומכות ההוראה באשדוד על גני הילדים בעיר.

עבור תומכות ההוראה, התוכנית מהווה הזדמנות לפיתוח מקצועי ואישי. היא תאפשר להן לרכוש ידע וניסיון בתחום החינוך לגיל הרך, להשתלב במעגל ההוראה ולהשפיע על חינוך הילדים בעיר.

עבור גני הילדים בעיר, התוכנית תתרום לשיפור איכות ההוראה וליצירת סביבה חינוכית איכותית יותר עבור הילדים. גננות וסייעות עם השכלה והכשרה מקצועית טובה יותר, תוכלנה להציע לילדיהם חינוך איכותי יותר, שיאפשר להם לגדול ולהתפתח באופן מיטבי.

תומכות ההוראה שעמדו בתנאים, זוכות למלגת לימודים של מפעל הפיס ולמענקים נוספים מהרשות. הלימודים מתקיימים בשעות מותאמות לתומכות ההוראה כך שהן ממשיכות בעבודתן במשרה מלאה.

התוכנית זכתה לתמיכה רבה מצד תומכות ההוראה באשדוד. הן ציינו כי התוכנית מהווה הזדמנות ייחודית עבורן להתפתח מקצועית ולהרחיב את ידיעותיהן בתחום החינוך לגיל הרך.

צילום: דוברות עיריית אשדוד
צילום: דוברות עיריית אשדוד

קארן בן שושן, סייעת מגן תפוח ברובע ט"ז שמשתתפת בתוכנית, מעידה: "זה אושר עילאי. התחושה שרואים אותנו ודואגים לנו במיוחד בימים מורכבים אלה, זה מחמם את בלב. לדעת שעוטפים אותנו ודואגים שיתאפשר לנו להוציא תואר בזמן שגם עובדים וגם מנהלים את בית, זה לא מובן מאליו בכלל. כולם רוצים בהצלחה שלנו וזה מורגש בכל צעד בדרך".

לדברי שרה דריי: "אני עובדת בעיריית אשדוד 18 שנה כתומכת חינוך. כל השנים האלו חיכיתי להזדמנות ללמוד חינוך ולא התאפשר לשלב בין לימודים ועבודה ב-100 אחוז משרה.

השנה ניתנה לנו הזדמנות ללמוד לתואר ראשון בחינוך במכללת אחווה עם התמחות לגיל הרך. המתווה המשלב בין לימודים ועבודה, הוא מסלול ייחודי בו מחלקת החינוך בעיריית אשדוד מלווה אותנו לאורך הדרך.

אני שמחה להביא את הניסיון שלי בתחום זה יחד עם עוד נשים איכותיות שלא התאפשר להם עד היום. הגשמתי מטרה".

אפרת עזריה מנהלת אגף גני ילדים אמרה: "תומכות ההוראה הן נדבך חשוב ומשמעותי ממשאבי כח האדם בעיר. הפיתוח המקצועי והאישי של כל אחת מהן הוא אחד מהיעדים שאגף גני ילדים יחד עם אגף משאבי אנוש שם לנגד עיניו. אני נרגשת ומברכת על פתיחת הלימודים וגאה בתומכות ההוראה, היוצאות ללימודים מידי שבוע".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן