שמחה מרירה – מתוקה: בית ספר "אילנות" חוגג פורים עם תושבי העוטף

בית ספר "אילנות" באשדוד הפך לקיבוץ אחד גדול: מחווה מיוחדת ליישובי העוטף

בית ספר "אילנות" באשדוד הרים את הכפפה והוכיח שגם ילדים קטנים יכולים לעשות מעשים גדולים. במסגרת פרויקט מיוחד לחג הפורים, הפך בית הספר כולו לקיבוץ אחד גדול, כאשר כל כיתה התחפשה לישוב אחר מהעוטף.

באנר דק אסותא

הפרויקט, פרי יוזמתם של צוות בית הספר בשיתוף שירה מלכה, בת שירות, נועד לחזק את תחושת הקהילה וההזדהות עם תושבי עוטף עזה. לקראת חג הפורים, התחפשו כל כיתות בית הספר לישובים שונים מהעוטף, תוך יצירת דמויות אותנטיות, בניית מבנים ייחודיים מקרטון ואף הקמת רפת, לול, מטעי פרי ואפילו צרכנייה וחדר אוכל משותף.

המטרה המרכזית של הפרויקט היא להעביר מסר של אחדות ושיתוף פעולה, תוך הדגשת ערכים של ערבות הדדית, חוסן קהילתי ותמיכה בתושבי העוטף. "לאורך הפרויקט, התלמידים נרתמו למשימה מכל הלב, תוך שימוש בחומרים ממוחזרים בלבד – צמיגים הפכו לטרקטור מקרטון, גלילי נייר טואלט שימשו לשלטים, ובדים ושאריות נייר נותרו לחומרי יצירה", אמרו בבית הספר.

למרות שחלק משמעותי מהתלמידים בבית הספר מתמודדים עם בעיות התנהגות, במסגרת הפרויקט הם גילו מעורבות רבה, נטלו חלק פעיל ביצירה ובבנייה והתרגשו מאוד מהתוצאה המיוחדת.

המורה אפרת אלול: "הילדים התגייסו מכל הלב, גילו אחריות ועבדו יחד בצורה מעוררת השראה. ראינו איך ילדים שמתמודדים עם קשיים מצליחים להשתלב ולתרום, וזה היה מרגש מאוד."

מנהלת בית הספר, הגב' רויטל דרורי: "בתקופה כואבת זו חגיגות הפורים בבית הספר הן בלב אחד עם אחינו מהעוטף, שמחה מרירה – מתוקה כמו הימים האלה".

רעיון האחדות והערבות ההדדית מקבל משמעות בולטת דווקא בחג הפורים, בו מבקשת אסתר ממרדכי "לך כנוס את כל היהודים..", כלומר לך וקבץ את היהודים לכדי חטיבה אחת מתוך אחריות משותפת, מאבק משותף ושותפות גורל. גם בימינו לאחדות העם יש משמעות קריטית בבניין החוסן הלאומי והכרעת האויב.

הפרויקט המיוחד של בית ספר "אילנות" הוא דוגמה ומופת לדרך שבה ניתן לחנך ילדים לערכים של ערבות הדדית, חוסן קהילתי ותמיכה בתושבי העוטף. דרך יצירה משותפת, שיתוף פעולה ואחדות, הצליחו התלמידים להעביר מסר חזק של תמיכה ואהבה לתושבי עוטף עזה.

קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן