רגע מרגש באסותא אשדוד: חייל מילואים לשעבר שם קץ לסבל

לפני מספר שבועות הגיע אל בית הרפואה הציבורי אסותא אשדוד מר בן שימול אבי, בן 73, תושב המרכז, במטרה לבחון אפשרויות לשיפור איכות חייו. במשך 36 שנים סבל מר בן שימול מפגיעה קשה בברכו, שגרמה לו לאבד את היכולת לכופף אותה לחלוטין. הפגיעה נגרמה במהלך אימון צבאי בשנת 1989, אז שירת בן שימול כמילואימניק. במהלך אימון צבאי הוא קפץ מטנק , ריסק את ברכו ופונה למיון. בעקבות הפגיעה, עבר ניתוח לקיבוע הברך, אך כתוצאה מכך איבד את יכולת התנועה בה.

באנר דק אסותא

בשל השבר המורכב האפשרות היחידה באותה תקופה היתה לקבע את הברך ביישור מוחלט ולאפשר לשברים להחלים.
מאז למעשה מר בן שימול מסתובב עם רגל ביישור ללא יכולת לכופף את הברך. ממשיך בשגרת חייו ללא מפרק ברגלו השמאלית. מצב זה מגביל מאוד את התפקוד הבסיסי בחיים והוא אף נאלץ להיעזר בכיסא גלגלים.

לאורך השנים פנה מר בן שימול לרופאים רבים, אך ללא הצלחה. כולם המליצו לו להסתדר עם המצב ולהשתמש בכיסא גלגלים. מצב זה גרם לו קשיים רבים בחיי היום יום ופגע משמעותית באיכות חייו.

ניתוח פורץ דרך החזיר את התקווה

לאחר סדרה של הכנות לרבות צילומי רנטגן ו Ct, החליט פרופ' דרקסלר לבצע במטופל ניתוח פורץ דרך של בניית מפרק חדש לחלוטין באמצעות משתל מיוחד, ולהשתילו בגופו של מר בן שימול.
הניתוח נעשה לפני שבועות בביה"ח ולקחו בו חלק רופאים ממחלקות אורטופדיה כלי דם והדמיה.
לשמחת כולם הניתוח עבר בהצלחה וכבר למחרת, 36 שנים לאחר שלא יכול לעשות כן, המטופל הצליח לכופף את רגלו ולחזור לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כמו ישיבה.
ככל שעוברים הימים מצבו הולך ומשתפר והוא כיום כמעט ואיננו נדרש לכיסא גלגלים ונעזר בקביים בלבד.
פרופ דרקסלר מאמין כי בקרוב יוכל לחזור לשגרת חיים ואיכות חיים שעליה חלם שנים רבות.

פרופ דרקסלר מנהלת המחלקה האורטופדית:

"המקרה של מר בן שימול הינו מורכב ונדיר. כיום לא נוהגים לקבע מפרק ובעצם לבטל את פעולתו.
צריך להבין שכאשר אין מפרק, כל הרקמות מסביב למפרק מתנוונות לאט לאט. שרירים, גידים, רצועות וכו׳. לכן, שמחזירים את המפרק- יש קושי אמיתי לשמר את הרקמות הנ״ל ולאפשר להם תפקוד טוב אחרי הניתוח.
הניתוח עצמו מורכב מאוד היות וצריך כמו לחצוב מפרק חדש מגוש עצם תוך מיקום נכון של קו המפרק ושמירה ואיזון על הרצועות והגידים מסביב.
בשל המורכבות הנ״ל, אין כיום כמעט מנתחים שיכולים לבצע ניתוחים כאלו וכל מי שפנה אליו מר בן שימול המליץ לו להמשיך בחייו ולא לבצע ניתוח.
אני שמח וגאה שהצלחתי להחזיר למר בן שימול את חלומו מזה שנים רבות ולאפשר לו לתפקד בצורה טובה ללא תלות"

קרדיט: דוברות אסותא אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן