4 השלבים של טיפול שורש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp

אם השן שלכם מאוד כואבת, יתכן מאוד שאתם זקוקים לטיפול שורש. חשוב מאוד לפנות לרופא שיניים מיד כאשר מתחילה לכאוב לכם השן וזאת בכדי לאבחן את הסיבה שבגינה השן שלכם כואבת ולטפל בכך בהתאם. טיפול שורש מהווה טיפול שיניים נפוץ מאוד. אם אתם עומדים לפני ביצוע טיפול שורש ואינכם יודעים מהו בעצם הטיפול וכיצד עליכם להתכונן לקראתו, חשוב מאוד שתקראו את הדברים הבאים.

באנר אסותא אשדוד

מתי יש צורך בטיפול שורש?

כמו כל איברי הגוף, גם לשיניים שלנו יש עצבים ואספקת דם. כאשר נוצר חור כלשהו בשן בשל עששת או בשל כל סיבה אחרת, יש צורך לטפל בו בצורה המתאימה. אם דוחים את הטיפול בחור בשן, הוא עלול להתפתח, לגדול וליצור זיהום בשן אשר פוגע בעצבים ובאספקת הדם. בכדי שהזיהום לא יגיע לשן ויהפוך אותה לרקובה, יש צורך לנקות באופן מהיר את הזיהום וכן לתקן את המערכת העצביות בשן.

כיצד יודעים מתי יש צורך בטיפול שורש.

אם כואבת לכם השן ואתם תוהים האם אתם צריכים טיפול שורש, הנה כמה סימנים שיכולים להעיד על כך שאתם זקוקים לטיפול המדובר:

ראשית כל, אם אתם סובלים מכאב בשן במשך מספר ימים, יתכן מאוד שאתם זקוקים לטיפול שורש בשן. כמו כן, אם יש לכם רגישות גבוהה בשן כלשהי למשקאות חמים או קרים אשר נמשכת יותר מ20 שניות, גם אז יש סיכוי טוב שתזדקקו לטיפול שורש. אם יש לכם כאב בזמן צחצוח שיניים ואם יש לכם תחושה של דופק בשן, גם במקרים הללו יתכן מאוד שאתם זקוקים לטיפול שורש ועל כן, עליכם לגשת לרופא השיניים כמה שיותר מהר בכדי שיאבחן את הבעיה ויטפל בה בצורה הטובה ביותר.

 תהליך טיפול שורש

אם הגעתם לרופא השיניים ולאחר בדיקה הוא החליט שאתם זקוקים לטיפול שורש, כדאי שתתכוננו היטב לקראת הטיפול. טיפול שורש כולל בו 4 שלבים עיקריים:

  1. בשלב הראשון מרדימים את השן עם חומרי הרדמה ייעודיים בכמות המתאימה וזאת בכדי שלא תרגישו שום כאב במהלך הטיפול. לאחר הרדמת השן מניחים על השן סכר גומי אשר ימנע מרוק ומחומרי עבודה להכנס אל תוך השן וכן לשמור על סטריליות במהלך הטיפול.
  2. בשלב השני יש לנקות את תעלות השן מהזיהום והחיידקים שהיו בה. בתהליך ניקוי זה נעזרים במיקרוסקופ אשר מסייע לבדוק היכן בדיוק ממוקם הזיהום על מנת לדאוג שהניקוי יהיה הרמטי ויסודי
  3. בשלב השלישי יש לייבש את תעלות השן וזאת בכדי להכין אותן לשלב האחרון.
  4. בשלב הרביעי יש לאטום את השן בעזרת דבק וחומר מיוחד אשר נקרא: "גוטפרקה". מדובר על חומר אשר מותאם לגוף על מנת שהוא לא ידחה אותו. לאחר שלב האיטום במידה והשן נפגעה, יש צורך להיעזר בכתר או על פעולת שיקום אחרת לשן.

כיצד בוחרים מרפאת שיניים עבור טיפול שורש?

אם אתם חושדים שאתם זקוקים לטיפול שורש, חשוב מאוד שתפנו באופן מידי כאמור לרופא שיניים אכן יהיה יעיל, חשוב מאוד לבחור ברופא שיניים מקצועי ומנוסה בתחום רפואת שיניים, לצורך ביצוע הטיפול המדובר. בדקו היטב לאיזה רופא יש המלצות, ניסיון ומוניטין בתחום רפואת שיניים בטרם תגיעו אליו לצורך ביצוע טיפול שורש.

שמירה על בריאות השיניים היא דבר חשוב מאוד, לכן, יש לנקוט בכל הפעולות הרצויות על מנת לשמור על היגיינת הפה ולמנוע עששת וכן, לפנות למרפאת שיניים לביקורת כל פרק זמן כלשהו וכן, בו ברגע שבו אתם סובלים מכאב שיניים.

מוזמנים לבקר באתר מג'יק טאץ – מרפאת שיניים באשדוד

כתבות נוספות

דילוג לתוכן