יום המעשים הטובים 2024 באשדוד: שוטפים את העיר באהבה

צובעים מקלטים: יום המעשים הטובים

אשדוד שוב מובילה: יום מעשים טובים 2024  יום של עשייה אדירה

אשדוד, שוב מגלה את פניה היפות ומציגה רפרטואר התנדבותי עשיר ומגוון בעשרות מסגרות התנדבותיות ובמאות תחומי התנדבות. יום המעשים הטובים התקיים היום 19/03, ומחלקת משאבי קהילה והתנדבות מפעילה מערך גדול של מתנדבים בכל העיר ומוכיחה למה אשדוד זכתה בתואר עיר המתנדבים של ישראל.

באנר דק אסותא

יום המעשים הטובים שוב יצא לדרך והפעם תחת הסלוגן "מאוחדים בטוב".
יום שיא המבטא מפגן של עוצמה ,חוסן ואחדות לאומית בעיקר בימים אלה של מלחמת "חרבות ברזל". יום זה מתקיים זו השנה ה- 15 באשדוד וכבר הפך למסורת של עשייה חברתית, קהילתית וסביבתית, המקדמת את רוח ההתנדבות והערבות ההדדית. על המלאכה מנצחת המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות, בניהולה של גב' חנה בן איון, הפועלת במסגרת המנהל לשירותים חברתיים בניהולה של גב' רונית צור.

את המגוון הגדול של העשייה ביום זה ניתן לזקוף לשיתוף פעולה פורה ועבודה משותפת בין המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות לבין עמותת "רוח טובה" מקבוצת שרי אריסון, אשר גיבשו תכנית להפעלת מספר גדול של פרויקטים בעיר, מתוך שאיפה ליצירת אחריות חברתית ועידוד רוח של התנדבות והנתינה בקהילה ברוח "חרבות ברזל".

מנהלת המחלקה חנה בן עיון , מציינת כי "השנה הופעלה מערכת מסועפת של 117 פרויקטים קהילתיים מגוונים, באמצעות של כ-35,000 מתנדבים מכל שכבות האוכלוסייה, בהם כ-300 עובדי עירייה". בן איון מבטיחה כי גם השנה יפעלו מסגרות ומתנדבים במגוון תחומים ומציינת רשימה ארוכה של מתנדבים ובהם: עובדי עירייה, עובדי חברות עירוניות, עובדי בית החולים אסותא – אשדוד, תלמידים, תנועות נוער ,ארגוני נוער, סטודנטים, פעילי שכונה ,תושבים, ארגונים, עמותות, עובדי "אדמה אגן" אשדוד, אגודת אומני אשדוד, מתנדבי המחלקה להתנדבות, מנהלות הרובע והמח' לעבודה קהילתית ועוד.

הפעילות ההתנדבותית מתבצעת בתחומים מגוונים, בהם: מפגשי הוקרה והצדעה לגופי הביטחון החירום וההצלה על מתנדביהם אשר פעלו וסייעו רבות לאוכלוסייה במלחמת "חרבות ברזל" . בין הפרויקטים הנוספים אשר התקיימו ביום זה ניתן למצוא גם: צביעת מקלטים תחת פרויקט "מקלט בצבע" ברבעים הוותיקים , שיפוץ וחידוש חזות מבנים ברבעים וותיקים, שיפור פני מוסדות רווחה וחינוך, טיפוח חופים, פארקים, אתרים ומקלטים, פעילויות חברתיות, ערכיות וסביבתיות במוסדות החינוך, התנדבות בנושאי איכות הסביבה, חיזוק הקשר הבין דורי, פעילות למען אוכלוסיות שונות, אירועי זיכרון לנופלים אירועי תקווה לשחרור והשבת החטופים ועוד. כמו כן נרשמו לא מעט פרויקטים ייחודיים, ובהם:

מקלט בצבע
פרויקט הדגל של יום מעשים טובים , בהובלת מנכ"ל העיריה והמחלקה להתנדבות בשיתוף מנהלת ההתחדשות העירונית . כחלק מהדאגה ומהעבודה המתמשכת של עירית אשדוד לביטחונם ולחוסנם של תושבי העיר, יצא לדרך פרויקט – מקלט בצבע שמהותו חידושם וצביעתם של מקלטים בבניינים ובדגש על רובעים ותיקים.
הפרויקט יכלול כ-85 מקלטים בו ייקחו חלק כ- 703 מתנדבים ומתנדבות בהם: עובדי עירייה , עובדי חברות עירונית, חיילים, עובדי ביה"ח אסותא, בני נוער וארגונים אזרחיים .

"מלכה"
הצדעה לנשות המילואימניקים.
פרויקט ייחודי נוסף ביום זה מגיע מבית היוצר של ביה"ס גוונים אשר בחר לארח ליום כיף, פינוק והנאה את נשות המילואימניקים , אימהות המילואימניקים, נשים במילואים באשדוד.

באנו לעשות שמח – הפגת בדידות בקרב אזרחים וותיקים באמצעות מוזיקה
פעילות שיא מוזיקלית עם חניכי מרכז רשת צמיחה + אנשי צוות ודי.ג'י המגיעים לעשות שמח בפעילות מוזיקלית של שירה וריקודים עם קשישי וצוות עובדי בית אבות – אשדוד.

אירוע שיא יום המעשים הטובים –
הפנינג הוקרה והצדעה לאנשי כוחות הביטחון החירום וההצלה ותערוכת "עדשה חברתית" ,אירוע מסכם של יום המעשים הטובים שיתקיים ברחבת העירייה ויכלול מוסיקה טובה, מתחם משפחות, מתחם נוער, מופעים הפעלות והמון הפתעות ואת תערוכת הצילום החברתית "עדשה חברתית".
אירוע שיא של יום המעשים הטובים הינו תערוכת צילום "עדשה חברתית" שקמה כאות הצדעה והוקרה לגופי הביטחון ההצלה והחירום על ידי מתן זרקור של הערכה הוקרה לגיבורי התקופה. תערוכת הרחוב כוללת תמונות מעשייתם ובפעילותם של המתנדבים והחברה האזרחית, של גופי הביטחון, ההצלה והחירום שפעלו במלחמת "חרבות ברזל" בהם ארגוני מתנדבים מאשדוד: איחוד הצלה, מד"א, זק"א, הצלה דרום, ארגון ידידים, כיתות כוננות ,משמר אזרחי , המחלקה להתנדבות/מגדלור ,מחויבות אישית, משמר אזרחי, תיירות אשדוד.
במסגרת האירוע יוקמו עמדות מידע ופעילות של קופ"ח השונות , ביה"ח "אסותא" ומחלקת הבריאות. עוד באירוע, תלמידי ישיבת "אמית" יפריחו בלונים כאות הזדהות עם החטופים , ויכנו כרטיסי ברכה ולקינוח יועמד דוכן מתוקים ומארזי שי לגיבורי המלחמה , משתתפים באירוע זה : עובדי עירייה , נציגי הארגונים ,מתנדבי המחלקה למשאבי קהילה התנדבות ומגדלור, תלמידי בית הספר.

יום המעשים הטובים בהתאם לרוח ''חרבות ברזל''
צילום: דוברות עיריית אשדוד
צובעים מקלטים: יום המעשים הטובים
צילום: דוברות עיריית אשדוד
צובעים מקלטים: יום המעשים הטובים
צילום: דוברות עיריית אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן