אשדוד חוגגת ל"ג בעומר ירוק ובטוח

עיריית אשדוד ערוכה ל"ג בעומר: אכיפה מוגברת ושמירה על סביבה ירוקה

 עיריית אשדוד השלימה את ההיערכות לקראת חגיגות ל"ג בעומר, תוך הדגשת שמירה על הסדר הציבורי, איכות הסביבה ובטיחות התושבים.

מהעירייה נמסר: "במסגרת השמירה על הסדר והאכיפה לקראת ל"ג בעומר שיחול במוצ״ש, יסיירו עובדי העירייה, הביטחון העירוני , השיטור העירוני , הפיקוח העירוני, המוקד העירוני ומוקד רואה יתכללו את האירועים באמצעות הדיווחים שיזרמו למוקד וכן באמצעות 1000 מצלמות הפרוסות ברחבי העיר ובאמצעותן יהיה ניתן לקבל תמונת מצב נוספת מהשטח במקומות שבהם אושרו ההדלקות. הם יצוידו במגפונים, יזוהו על ידי אפודים זוהרים ויפקחו על שמירת הכללים. "

באנר דק אסותא

"אנחנו שומרים על המבלים ומבלות – חריגה מהכללים תענה באופן מידיי ."
״הוראת השעה היא לשמור על ביטחון המבלים, לאכוף מדורות שגובה הלהבות בהן חורד מהותר או עלול לחרוג או כאלה הנמצאות סמוך למקומות רגישים", אומרים ראשי המטה ל"ג בעומר, מנהל אגף הביטחון אריה איטח וראש מנהל תפעול, שלמה רוטנברג.

"לא נאפשר מדורות שיסכנו את הציבור או מי שהדליק אותן, ואנחנו קוראים לכולם להימנע מהשלכת חומרים או מיכלים העלולים להוביל לתבערה או פיצוץ".

בישיבות הערכות שהתקיימו לקראת אירועי ל"ג בעומר השתתפו לצד ראשי המנהלות גם נציגי ביטחון עירוני, שיטור עירוני, כב"ה, המוקד העירוני ופיקוח עירוני. בישיבה צוין שיתוף הפעולה של הציבור בכל הקשור להדלקת מדורות נמוכות, והצפי לשמירה על המגמה.

אירועי החגיגה יתוכללו למוקד אחוד של העירייה וכב"ה. יוצבו בו תצפיתנים שישבו מול מצלמות הממוקדות במוקדי האש וגם לוחם אש שיידע להכווין את הכוחות במידת הצורך ובשעת חירום.

כזכור, פקודת נציב הכיבוי קובעת כי אין להקים מדורה מעל גובה של 1.5 מטר ובכוונת העירייה לאכוף זאת עוד לפני ההדלקה. "החג מאתגר אותנו לשמור על איכות הסביבה וחיי התושבים. אנחנו ערוכים לעשות זאת וקוראים לתושבים להיצמד להוראות", סיכמו במטה. "הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות הוא לכבות מדורה שנבנתה בעמל, אבל לא נתפשר בעניין הזה אם יהיו חריגות".

קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתם את הכתבה? שתפו...

מה חדש?

דילוג לתוכן